Průvodce výběrem elektrického vozítka

Váháte jaké zvolit elektrické vozítko pro Vaše dítě? Není Vám jasný některý z technických parametrů?

Ničeho se nebojte, máme tu pro Vás přesně ty informace, které hledáte.

 

Mezi dětská elektrická vozítka patří autíčka, čtyřkolky, motorky, buginy a traktory. Ta jsou kromě jednotlivých značek a typů rozdělená na jednomotorová, dvoumotorová, čtyřmotorová (4x4), jednomístná a dvoumístná. Dále pak také s možností dálkového ovládání nebo bez dálkového ovládání.

Jednomotorová, dvoumotorová nebo 4x4?

 • Vozítko s jedním motorem (poháněno je vždy jedno zadní kolo), určeno hlavně pro jízdu na rovném, zpevněném povrchu, jezdí o něco pomaleji než dvoumotorová a je určeno pro ty nejmenší, začínající řidiče.
 • Vozítko se dvěma motory je výkonnější (poháněna jsou obě zadní kola), vhodné je i do mírného terénu jako jsou např. zatravněné plochy, štěrkové cesty či stoupání se sklonem max. 10° apod.
 • Vozítko se čtyřmi motory 4x4 (poháněna jsou všechna čtyři kola), díky pohonu všech čtyř kol je nejvýkonnější. 

 

Jednomístná nebo dvoumístná?

 • Jednomístná vozítka bývají zpravidla pro jednoho řidiče, u některých větších typů vozítek se vejdou na sedadlo i dvě drobnější děti.
 • Dvoumístná mají širší sedadlo pro dvě děti a dva bezpečnostní pásy (pokud jsou ve výbavě). Volant je většinou umístěn na jedné straně, takže může řídit vždy jen jeden.

Celkové rozměry vozítka a rozměr prostoru pro sezení jsou vždy uvedeny v technických parametrech u každého vozítka.

 

Vozítko s nebo bez dálkového ovládání? A jaký typ?

Pokud plánujete koupi vozítka pro dítě mladší 3 let, je určitě dobré mít možnost ovládat vozítko pomocí dálkového ovladače a mít tak alespoň v začátcích malého závodníka pod kontrolou. Existují dva typy dálkového ovladače, které je třeba rozlišit.

2,4G Bluetooth ovládání (bez antény)

 • Automatická přednost před manuálním řízením vozítka. Pokud tedy máte zapnutý ovladač 2,4G, vozítko můžete ihned zastavit, popř. s ním zatočit, nezávisle na řidiči, a to i při sešlápnutém pedálu ve vozítku. Děti tak mohou řídit vozítko samy, ale vždy nad nimi máte plnou kontrolu a vozítko jste schopni okamžitě zabrzdit nebo s ním zatočit.
 • Neruší se vzájemně s dalšími dálkovými ovladači při jízdě např. v dětském parku, kde jezdí více elektrických vozítek.

Dálkové ovládání 27 Mhz (většinou s anténou)

 • Přepíná se přepínačem umístěným většinou na palubní desce. Znamená to, že pokud je vozítko přepnuto v režimu dálkového ovládání nelze ovládat z pozice řidiče (kromě točení volantem) a pokud je přepnuto v režimu manuálního ovládání, nelze ovládat pomocí dálkového ovladače.

 

Jaký typ motoru - 6V, 12V nebo 24V?

 • 6V motory se obvykle montují do malých vozítek pro nejmenší děti. Nemusí mít tedy velký výkon a rychlost. Nemají velké nároky na velikost baterie.
 • 12V motory má dnes většina vozítek. Mají o něco vyšší nároky na kapacitu baterie, jsou ale silnější s větším výkonem.
 • 24V motory mají vyšší výkon, je ale nutné mít k tomu určenou 24V baterii nebo 2 x 12V baterie spojenou do série. Důležitý údaj je také kolik má motor Wattů (W). Jedná se o jednotku výkonu motoru. Čím vyšší, tím je motor silnější.

 

Jaká vybrat kola – plastová s gumovým pruhem nebo EVA kola?

 • Plastová kola jsou cenově dostupnější. Mají uprostřed nalisovaný gumový pruh pro tišší jízdu. Nedosahují ale takové životnosti ani jízdních vlastností jako kola z EVA materiálu.
 • EVA materiál je pružný, měkký a velice odolný kopolymer. Jízda po tvrdém povrchu je pohodlnější, kola jsou ale o něco dražší.

 

Jaká je doba jízdy plně nabitého vozítka?

Doba jízdy při plném nabití a s novou baterií se pohybuje v rozmezí 1 – 2 hodin, v závislosti na zatížení a způsobu jízdy. Platí také, čím je vyšší kapacita (Ah) baterie, tím vydrží déle. Záleží také, zda je vozítko se dvěma nebo čtyřmi motory.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení